E-TİCARET YÖNETİMİ

E-Ticaret Yönetimi

DİA E-Ticaret, işletmelerin Internet üzerinden satış (B2C) yapabilmelerine olanak sağlayan, bayileri ile bir portal üzerinden iletişim kurmalarını sağlayan (B2B), DİA Standart Yazılım ve DİA Enterprise Yazılım Sistemi ile tam entegre olarak çalışan DİA çözümüdür.

e-ticaret-yonetimi

Web siteniz üzerinden satış yapmanıza olanak tanıyan ve tüm bankaların sanal POS entegrasyonuna açık olan DİA E-Ticaret, bayilerinizi yönetmenizi, özel kampanyalar oluşturmanızı, stok miktarlarınızı anında görüntülemenizi ve kontrol etmenizi sağlar.

Tam entegre e-ticaret
Bayi portalı
Standart ve özel tasarımlar
Kampanya Entegrasyon
Sanal pos, payu, paynet, türkpos entegrasyonları
Kapıda ödeme desteği
Kargo fiyat hesaplamaları
Kredi Kartı komisyon hesaplama
Xml entegrasyonları
Ürün detay özellik yayınlama
Özellik filtreli ürün arama
SEO Desteği
SSL Sertifika Desteği

Genel Özellikleri – Avantajları

Web siteniz üzerinden satış yapabilirsiniz.
Tüm bankaların Sanal POS Entegrasyonu ile hızlı satış yaparsınız.
Farklı ürünleri farklı web mağazalarından satabilirsiniz.
Bayi Portalı ile bayilere özel sistemden yararlanabilirsiniz. Kullanıcılarınızı yetkilendirebilir, özel rapor tasarımlarınızı seçebilirsiniz.
Mesajlaşma sistemi ile bayiler arası iletişimi sağlarsınız.
Sanal POS ödeme sistemi ile online alışveriş sistemi kurarsınız.
Stok miktarlarınızı güncel olarak takip edebilirsiniz.
Siparişlerinizi anında görüntüleme rahatlığına sahip olursunuz.
Toplu e-mail bildirimleri ile potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekersiniz.
Bayi ekstrelerinizi ve mali raporlarınızı elde edersiniz.

Modüller

B2C DİA
DİA Kurumsal Yönetim Sistemi ile tam entegre olarak çalışan DİA B2C E-Ticaret Sistemidir. DİA üzerinden çaılan stok kartları, resimleri, fiyatları ve tüm detayları ile beraber anında e-ticaret sitenizde gösterilebilir. Hemen satışa başlayabilirsiniz. DİA üzerinden değiştirilen bir stok fiyatı anında internet sitenizde de değişecektir. Internet üzerinden bir müşteriniz sisteme üye olduğunda otomatik olarak cari hesap kartı açılır ve sipariş geçtiğinde anında sipariş DİA'ya düşecektir. Anında entegrasyon sayesinde sorunsuz, hızlı, pratik bir e-ticaret sistemi sahibi olacaksınız. XML paylaşımları, IP ayarları gibi hiç bir detay ile uğraşmadan stok kartlarınız, fiyatlarınız, resimleriniz, ürün kategori ağacınız, ürün özellikleriniz, tamamı anında internet sitenizde.
Standart Tasarımlar: Standart tasarımlar üzerinden logonuza en uygun olan temayı seçin ve hemen kullanıma başlayın.

Standart Tasarımlar: Standart tasarımlar üzerinden logonuza en uygun olan temayı seçin ve hemen kullanıma başlayın.
Gelişmiş Entegrasyon
Basit Kullanım: DİA B2C E-Ticaret altyapısının yönetildiği panelin basitliği sayesinde neredeyse hiç eğitim almadan sitenizi yönetebileceksiniz.
Sanal POS Desteği: Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank, Finansbank, Vakıfbank, Halkbank, TEB, Bank Asya, HSBC, Kuveyt Türk ve Ziraat Bankası ile Sanal pos entegrasyonları bulunmaktadır.
Pos Firmaları: Sanal Pos tedariğinde sorun yaşayan firmalar için sanal pos hizmeti veren İyzico, Paynet, Turkpos ve PayU sistemleri ile tahsilat entegrasyonu bulunmaktadır.

B2B DİA

Bayi Portalı: DİA B2B modülü ile bayilerinize özel kullanıcı kodu ve şifre tanımlayabilir ve bayi portalinizi internet siteniz üzerinden bayilerinize açabilirsiniz. Bayileriniz bayi kodları ile sisteme giriş yaparak sizden haberleri görebilir, kendilerine özel fiyatlara, malzeme detaylarına ulaşabilir, stok depo miktarlarını sizin ayarladığınız ölçü de görebilir, cari hesap ekstrelerini, daha önce verdikleri siparişleri ve sevk durumlarını alabilir, teknik servisinize ilettikleri malzemeleri durumları formlar üzerinden takip edebilirler.

Özel Bayi Fiyatları: DİA Kurumsal Yönetim Sistemi üzerinden tanımlanan stok kartları, fiyatları ve resimleri aynı anda bayi portalinizde bayinize özel fiyatlar ile yayınlanacaktır. Tanımladığınız kampanyalar ile malzemelere özel fiyatlar da bayi fiyatlarını etkileyecektir.

Ön Muhasebe Entegrasyonu: Bayinizin daha sepet aşamasında olan siparişlerini takip edebilir, siparişe geçildiği anda sipariş listesinde diğer siparişlerinizle birlikte fakat farklı renkle işaretlenmiş şekilde listeleyebilirsiniz. Satış departmanınızın onayı sonrası deponuz DİA üzerinden sevkiyatı yaptığı anda bayiniz bu süreci bayi portalı üzerinden takip etmiş olacaktır.

Teknik Servis Entegrasyonu: Teknik Servis hizmeti verdiğiniz bayileriniz ile servise aldığınız malzeme formlarını paylaşabilir, süreç hakkında bayi portali üzerinden bilgilendirebilir, teknik servisinizi telefon ile meşgul etmelerini engellersiniz.

Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank, Finansbank, Vakıfbank, Halkbank, TEB, Bank Asya, HSBC, Kuveyt Türk ve Ziraat Bankası ile Sanal pos entegrasyonları bulunmaktadır.

Sanal Pos tedariğinde sorun yaşayan firmalar için sanal pos hizmeti veren PayU sistemi ile tahsilat entegrasyonu bulunmaktadır.

Arena bayileri için PayNet tahsilat entegrasyonu da bulunmaktadır.

B2C STOK XML
Web Stok XML Veri Paylaşımı: Stok bilgilerini, malzemelere ait resimlerin web adreslerini, fiyat ve kategori bilgilerini XML formatında HTTP Get yöntemi ile paylaşabilirsiniz. Paylaşım güvenliği için Http Auth Key yöntemi kullanılmaktadır. Güvenlik anahtarını paylaştığınız firmalar Stok XML web sitesi adresinden kolaylıkla gerekli bilgileri XML dosyası olarak alabilirler.

B2B STOK XML
Web Stok XML Veri Paylaşımı: Bayilerinizin stok kartlarına ait detaylı bilgileri (fiyat, kategori, resim adresleri gibi) xml formatında bir dosya ile online olarak alabilmeleri için kullanılan modüldür. B2C XML modülünden farklı olarak Http Post yöntemi ile bayi kullanıcı kodu ve şifresi kontrolü sonrası XML paylaşımı yapılmaktadır.

B2B Bayi Özel Fiyatları: B2C XML modülünden farklı olarak B2B XML modülü isteği yapan ilgili bayi bilgisine ulaşabildiği için hazırlanan XML dosyasındaki fiyatlar kampanyaları da dikkate alarak hesaplanan bayiye özel fiyatlardır.

Neden DİA E-Ticaret? – Saniyeler İçinde İnternette Olmanın Gücü!

DİA B2C ile ürünlerinizi sadece dakikalar içinde internet üzerinden satılabilir duruma getirebilirsiniz. DİA Ticari Sistem ile tam entegre altyapı sayesinde ürün fiyatlarınızı veya özelliklerini veya stok miktarını DİA Ticari Sistem'den değiştirdiğiniz anda internet sayfanızda da değişir. Diğer sistemlerdeki gibi entegrasyon ile uğraşmazsınız. Üyelik için başvurular ile anında Cari Hesap açıldığını görebilir, internet üzerinden alınan siparişlerin anında Muhasebe sisteminize yansımasının keyfini sürersiniz.

DİA B2B ile bayi ilişkilerinizi bir adım öteye taşıyın ve işletme verimliliğinizi arttırın. Bayileriniz siparişlerini kendilerine özel olarak tanımlanmış fiyatlarla ve kampanyalarla size şirketinizin bayi portalınden geçsinler, ödemelerini Sanal POS sistemi ile yapsınlar, ekstrelerini ve vade analiz raporlarını muhasebe biriminizi meşgul etmeden kendileri alsınlar.

Tam Entegre İle E-Ticarette Geleceği Yakalayın

Tam entegre E-ticaret yapısı ile birkaç saat içinde internet üzerinde bir şubenizi açabilirsiniz. Stok tanımları, fiyatlar, kampanyalar, ürün kategorileri e-ticaret alt yapısı ile tam entegredir. Fiyat değişikliklerini ve stok rezervasyonlarını anında e-ticaret sitenizde yayınlayabilirsiniz. B2B modülü üzerinden bayi portalınızı yayına alabilir, bayilerinize özel fiyat tanımlamaları yapabilir, kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

WhatsApp
ARAYIN